Steriliteti (shterpėsi) mund tė jetė pėr shkak tė grave ose burrave. Ndonjėherė problemi ėshtė i vendosur nė tė dy ēifteve. Sot, metoda mė tė avancuara trajtim zbatohet pėr zgjidhjen e problemit tė foshnjave tub infertilitetit.

Kandidati pėr ēiftet IVF
Nė vitin 1978, Louise Brown, Lindje, dhe sidomos metoda e nė fertilizimi in vitro fertilizimit in vitro ka krijuar njė revolucion nė trajtimin e infertilitetit.
Pastaj, vezė, microinjection, dhe, mė nė fund, TESE / PESA (spermės nė meshkuj me testicular biopsi kanal ose tė gjejnė njė shiringė) Metoda me metodėn e microinjection tė drogės pėr tė rritur numrin e aplikimeve dhe shkalla e suksesit e nė fertilizimi in vitro, sperma mund tė pėrhapet nė tė gjithė botėn dhe nė vendin tonė rrit

Kirurgji Previous barkut, madje edhe me tubave, Endometrioza pėr shkak tė infektimit ose intra-abdominale mbėshtjelljes dėmtohet pacientė, nė varėsi tė marrėdhėnies midis tubave dhe vezoret. Kėto probleme mund tė zbulohet nga filmi mitėr dhe laparoskopis. Kist ovarian, endometrioma, tė tilla si kanceri apo pacientėt qė kanė pėsuar kirurgji mund tė zvogėlojė ovarian rezervė

Problemet me ovulacionin pacientėt Ųverli rėnie polycystic ovarian nė numrin dhe cilėsinė e ēifteve tė moshuar tė cilėt ishin nėnat me shterpėsi pashpjegueshme, sot, megjithatė, hetimet zbuluar asnjė problem me gratė apo femrat nonpregnant qė i pėrkasin njė njeri i quajtur pashpjegueshme pacienti infertilitetit grup. Trajtimi i pacientėve nė kėtė grup janė aplikuar kryesisht 2-3 herė vaksinimit, shtatzėnia nuk mund tė merret nė fertilizimi in vitro ėshtė i rekomanduar.

Marrėdhėnia e ēiftit qė pengon vaginismus Nė gratė, pacientėt tė cilėt kanė njė problem me derdhje mashkullor. Pėr tė zgjidhur kėto probleme, trajtimi i kėtyre pacientėve ėshtė dorėzuar kryesisht nė zgjidhjen e ēėshtjes ose problemi vazhdon, shtatzėnia nuk ndodh, trajtimi duhet tė konsiderohet. Meshkujt me analizėn e spermės sė dėmtuar, tė paktėn dy herė me njė interval prej njė muaji, numri i spermatozoideve nė analizėn e spermės 5 milionė / ml, e cila ėshtė mė pak se, ėshtė duke ecur pėrpara me zero apo akuzė shumė tė ulėt tė spermės, IVF spermės trajtimi ėshtė aplikuar pėr tė bashkėshortėve tė njerėzve me shėmtim tė rėnda

Burrat nuk mund tė gjendet asnjė analizė tė spermės nė spermė. Kjo situatė ėshtė quajtur azoospermia. Testikujt e njeriut Bulunarak dhe spermės nė trajtimin e procedurave tė fertilizimit in vitro kirurgjike mund tė kryhet. Kush iu nėnshtrua njė operacioni pėr kancer testicular, njerėz tė cilėt kanė marrė kimioterapia dhe trajtimet rrezatimi pėr kancer. Para kryerjes sė operacionit dhe trajtimin e pacientėve me kėtė kusht do tė preken duhet tė informohen nė lidhje me prodhimin e spermės, sperma ngrirė mund tė ruhen pėr pėrdorim nė tė ardhmen nė trajtimin IVF duhet tė shpjegohet.

Adoleshenca apo nė moshėn e rritur pėr shkak tė shytave dhe sėmundjeve tė tjera virale burra zjarrtė me testiseve undescended nė meshkuj me prodhimin e spermės dėmtuar. Foshnjat meshkuj me testise paralindjes nė bark nė lindje duhet tė jetė rėnė ēanta, qese me kirurgji nė qoftė se ajo nuk i ka rėnė tė paktėn deri reduktohet nė 1 vit tė moshės. Kjo situatė nuk ėshtė duke u realizuar nė tė ēojė tė ardhmen pėr shterpėsi. Nė pacientė tė tillė, metodat kirurgjike mund tė aplikohet pėr nė fertilizimi in vitro me thirrjen e spermės testicular.

Janė zhvilluar kanalet e spermės sėmundjet inflamatore dhe tė lindura ose tė fituara pėr shkak tė njerėzve tė kirurgjisė kanalet e bllokuara tė spermės. Spermės nė testise tė kėtyre pacientėve mund tė merret me njė shiringė dhe provėz fėmijėn e pėrdorur pėr tė trajtuar aspiratė biopsi. Shtatzėnia imunologjike nuk mund tė arrihet me metoda tė tjera tė ēifteve tė trajtimit (me sistemin imunitar) problemet, problemet gjenetike qė ēiftet ēifte...Adresė: Žht. Biray Mustafa Sk. 11/A Lefkoža - Qipros Veriore
Tel: +90 533 875 5333
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Bottom
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Top
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Kżbrżs Tüp Bebek Side Menu Middle
Zbatohet Pėr Tė Cilin IVF
Kżbrżsta Tüp Bebek Photo Frame
Kżbrżsta Tüp Bebek Photo Frame
Kżbrżsta Tüp Bebek Photo Frame
Zbatohet Pėr Tė Cilin IVF
Steriliteti (shterpėsi) mund tė jetė pėr shkak tė grave ose burrave. Ndonjėherė problemi ėshtė i vendosur nė tė dy ēifteve. Sot, metoda mė tė avancuara trajtim zbatohet pėr zgjidhjen e problemit tė...
Kżbrżsta Tüp Bebek Button
Mė Shumė