Triplets apo shtatzani m t larta t shumta opsionale nj ose m tepr nj numr i madh i ndaluar procesin e zhvillimit t ilaeve e foshnjs s zemrs ndalur. Ndrsa numri i fmijs gjat shtatznis dhe lindje t parakohshme rritet n proporcion t drejtprdrejt me mundsin e ofrimit t hershme sht br n koh. Kjo gjithashtu paraqet nj rrezik t foshnjave ndonjher edhe rreziqe jetike zhvillim. N kto raste, numri i reduktimit t fetusit, situata aktuale n aplikimin e numrit m t prshtatshme t foshnjave sht reduktuar, dhe n kt mnyr rrit shanset e t pasurit nj fmij t shndetshm.

rocedtransferimin e embrionit (ET) mund t ekzekutohet. Duhet t vazhdoj zhvillimin e embrionit n mitr  t mbaj ndonj till hepside t. Kur embrioni t  m shum se 2 pr ndrprerjen e shtatzanis n mnyr q t parandalohet ulja e prgjithshme e fetusit sht aplikuar. 11 t shtatznis jav t, me ultratinguj-udhzuar sac me nj gjilpr n qndrueshmrin e embrionit n harar m shum se hyjn n procesin sonlandrlmas sht referuar si reduktimin e fetusit.

urat IVF n mnyr q t rris shanset e shtatznis deri n 3 t
1%, si rezultat i ktij procesi, t tilla si hulumtim shkencor sht nj rrezik i vogl i komplikimeve.

Aplikuar me sukses n klinikn ton me prvoj t personelit ndihms.


Cila sht koha m e mir pr reduktimin?
Reduktimi mes starters dhe koha m e mir pr javn e trembdhjet gjat ksaj periudhe pr shkak t anomalit mund t zbulohen leht. Embrionet me rregullime t zhvillimit zakonisht zhduket spontanisht n periudhat e mparshme.Reduktim t mvonshme pr t kryhet, nse ind i vdekur do t largohet pas m shum se nj gjasat shum t ult t problemeve.....
Reduktimi Fetale
Kbrs Tp Bebek Side Menu Bottom
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Top
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle

Adres: ht. Biray Mustafa Sk. 11/A Lefkoa - Qipros Veriore
Tel: +90 533 875 5333
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Zbatohet Pr T Cilin IVF
Steriliteti (shterpsi) mund t jet pr shkak t grave ose burrave. Ndonjher problemi sht i vendosur n t dy ifteve. Sot, metoda m t avancuara trajtim zbatohet pr zgjidhjen e problemit t...
Kbrsta Tp Bebek Button
M Shum