Adres: ht. Biray Mustafa Sk. 11/A Lefkoa - Qipros Veriore
Tel: +90 533 875 5333
Steriliteti (shterpsi), far sht ajo?
Pr t aplikuar numrin e duhur t mbrojtjes n munges t shtatznis, infertilitetit, marrdhnia seksuale mund t jet rasti n fund t vitit. Mesatarisht, problemi i infertilitetit mund t shihet n nj nga shtat apo tet ifte.

Cilat jan shkaqet e zakonshme e infertilitetit?
Kanalet e shkakton rregullime t ovulacionit n grat dhe problemet ovarian. Endometrioza dhe rregullime t tjera hormonale mund t shihet.

N meshkuj numrimi spermatozoidet spermatozoidet llogaritet apo mungesa e levizjes ne formen e strukturs normale del. Kjo mund t shkaktohet nga shum arsye. Ata jan thjesht duke br rregullim sperms, ndikojn n funksionin e sperms e sperms jasht pengim priz apo probleme me sistemin imunitar mund t jet ose strukturore.

Cilat jan hulumtim kryhet nga mjeku?
Testet Mashkull infertilitetit jan planifikuar t par. Nse ka nj numr t mjaftueshm t sperms quhet grua dhe ekzaminimi me ultratinguj hysterosalpingography zbulon asnj mitrs problem i madh dhe kanale film ovarian jan marr. Pasi rishikimi i terapis hormonale sht planifikuar.-

Cilat jan mundsit e trajtimit?
M par, edhe pr iftet q kan fmij dhe nuk kemi asnj problem me vler t prmendet se ekzistojn 25 shansi i shtatznis n muaj. Shanset e shtatznis jan t kufizuara pr metodat e trajtimit n muaj. Pr kt arsye, ju duhet pr t filluar sht metoda m e thjesht. Nse keni provuar ndonjher metod e trajtimit, ose n qoft se nj numr i madh i grave t moshs mbi 35 vjet sht nj koh e shkurtr pr t vendosur se far sht me vler teknika m t avancuara. Mundsit e trajtimit jan prdorur.

  • Inducing ovulacionit
  • Inseminimi intrauterine
  • Test-tube fmij
  • Microinjection

Si sht praktika IVF?
N mnyr q t arrihet nj numr t madh t grave n qeliza vez sht i stimuluar nga vezoret, droga specifike. Ky proces do t ndryshojn nga pacienti q t pacientit. Pesmbdhjet-prdorur drog pr nj periudh prej njzet ditsh. Jam optimist hormonet t vezoreve me ultratingull dhe testi i gjakut bhet pas ardhjes s procedurs s mbledhjes s vezve. Vez jan mbledhur nga vagina me ndihmn e ultrazrit. Sperms Dlenme mashkull sht t njjtn dit dhe n laborator pr procesin e IVF ose ICSI sht kryer normalisht. Pas dy deri n pes ditt e embrionit nga duke u br vez pllenohet jan transferuar pr grua

Cila sht arsyeja pr IVF ICSI?
IVF ICSI pacientt nuk ofron ndonj sukses t madh. Microinjection e sperms n problemin riprodhues mashkullor qeliz vez e vaksinimit ose ku ka shum pak praktikohet. Nse ju nuk aplikoni normale e sperms problemin IVF.

Ngrirjes Embrioni sht procesi?
Laboratori krijuar prmes fertilizimit in vitro t vezve nga femra gjat n qoft se embrionet e ngrir mund t transferohen m von. N kt mnyr, aplikimi i par nuk sht arritur me vshtirsi Shtatznia dhe uljen e kostos s aplikimit t ardhshm.
Kbrs Tp Bebek Side Menu Bottom
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Top
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Pyetje t Bra Shpesh
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Zbatohet Pr T Cilin IVF
Steriliteti (shterpsi) mund t jet pr shkak t grave ose burrave. Ndonjher problemi sht i vendosur n t dy ifteve. Sot, metoda m t avancuara trajtim zbatohet pr zgjidhjen e problemit t...
Kbrsta Tp Bebek Button
M Shum