Ne zgjidhni trajtimin m t mir natyrore pas vez tuaja jan t mbledhur dhe laboratorike. Rrethuar nga qelizat prreth granulose vezt n nj mnyr t veant t quajtur larg ktyre qelizave, ICSI (microinjection) jan duke u prgatitur pr t.

Pastaj, fiziologjike e pacientit gruaja e sperms ICSI aplikojn kohn e duhur pr t'u prgatitur. Leht pr t manipuluar gjat sperms ICSI normalisht ngadalsoj dhe PVP (Polyvinylpyrrolidone) t prdorura n nj polimer ashtuquajturin sintetike. PVP ju lejon t jepni sperms n vez, por vez leht mund t metabolizuar nga dhe nuk mund t merret jasht qelizs. Copzimi mbetet nj pjes e vezs.PVP nuk sht cilsi t mir vez, sidomos n pacientt me efekte negative n cilsin e vezve. Chromatin sperms Struktura dhe prmbajtja e ADN-s efekteve t dmshme t PVP sht treguar n veanti. Pas prdorimit t embrioneve ICSI kur efektet jan ende duke u hetuar. PVP sht n krkim pr substancat q mund t prdoren n vend. ICSI sht e mundur pr t br prdorimin e PVP n dy mnyra aktualisht. I par sht gjetur n qelizat granulose dhe acid hialuronik sht prdorur cili sht nj substanc natyrale, dhe tjetri nj nga dy nuk jan prdorur. ICSI sht prdorur, kjo metod sht quajtur ICSI fiziologjike PVP.
Mikro njeksiyon
Kbrs Tp Bebek Side Menu Bottom
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Top
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle
Kbrs Tp Bebek Side Menu Middle

Adres: ht. Biray Mustafa Sk. 11/A Lefkoa - Qipros Veriore
Tel: +90 533 875 5333
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Kbrsta Tp Bebek Photo Frame
Zbatohet Pr T Cilin IVF
Steriliteti (shterpsi) mund t jet pr shkak t grave ose burrave. Ndonjher problemi sht i vendosur n t dy ifteve. Sot, metoda m t avancuara trajtim zbatohet pr zgjidhjen e problemit t...
Kbrsta Tp Bebek Button
M Shum